آیا به این نکات در زمان خرید کفش ایمنی توجه دارید؟

Drag to rearrange sections
Rich Text Content

همانطور که از نام کفش ایمنی مشخص است، این کفش برای محافظت از پا در شرایط سخت کاری طراحی شده است. این کفش از مواد اولیه با کیفیت درست شده است که طول عمر بالایی دارد و می تواند از بروز دردهای مزمن کمر و پا جلوگیری کند. تمامی سازمان های حامی کارگران به این موضوع اشاره می کنند که استفاده از  لباس کار و یا ماسک شیمیایی می تواند از سلامتی کارگران در زمان کار محافظت نماید و این چیزی است که تمامی افراد باید به آن توجه ویژه ای داشته باشند.

کفش ایمنی چگونه طراحی می شود؟

کفش ایمنی دارای یک لایه استیل مانند در سطح رویه کفش است که در صورت سقوط اجسام سنگین اجازه نمی دهد پا آسیب ببیند. این کفش کفی منعطفی دارد که نیروهای وارد به کف پا را به سطح انتقال می دهد و همین امر سبب می شود استفاده از آن کار را راحت کند. ساختار این کفش به گونه ای است که از پا در برابر گرما و سرمای زیاد محافظت می نماید و خطر ابتلا به مشکلات ناشی از تغییرات دما را به حداقل می رساند.

این کفش چه جنسی دارد؟

با توجه به این موضوع که قرار است کفش ایمنی در محیط های سخت کاری به کار برده شود جنس کفش رابطه مستقیمی با طول عمر آن دارد. این کفش معمولا از چرم گاو یا چرم بوفالو ساخته می شود که مقاومت بسیار بالایی در برابر عوامل خارجی دارد. اگر از مواد اولیه با کیفیت در ساخت این کفش استفاده شود، طول عمر آن افزایش پیدا می کند و به 4 تا 6 سال می رسد. گرما، سرما، باران و برف هیچ اثری روی این کفش ندارد و در تمامی محیط ها قابل استفاده است.

آیا کفش ایمنی در برابر آتش سوزی مقاوم است؟

بسیاری از افراد در محیط های کاریشان با فلزات داغ و یا مواد آتش زا سر و کار دارند. به همین منظور، این کفش ها مانند یک عایق هستند و در صورت ریزش فلز داغ و یا تکه های آتش شعله ور نمی شوند. همچنین، این کفش ها از مواد نارسانا ساخته شده اند و از برق گرفتگی افراد در محیط های کاری جلوگیری می کنند. کفش ایمنی شرایط مناسبی را در محیط کاری به وجود می آورد و به افراد کمک می کند تا از سلامت خود محافظت کنند.

آیا مدت طولانی می توان از این کفش استفاده کرد؟

گاهی شرایط کاری به گونه ای است که افراد مجبور هستند ساعت های طولانی از کفش استفاده نمایند. به همین دلیل، این نگرانی وجود دارد که آیا استفاده از کفش ایمنی به کمر آسیب می رساند و یا خیر! اگر این کفش را از برندهای معتبر بازار تهیه کنید، می توانید مطمن شوید که ساختار کفش متناسب با آناتومی بدن است و فشار مضاعفی را به کمر وارد نمی کند. در نتیجه شما می توانید مدت طولانی و بدون کمر درد یا پادرد از این کفش استفاده کنید.

چرا باید لباس کار بپوشیم؟

لباس کار از متریال های با کیفیت ساخته می شود که در برابر فشار مقاوم است و ضد سوختگی و شعله ور شدن است. بر روی این لباس جیب هایی وجود دارد و به افراد کمک می کند تا وسایل مورد نیاز خود را در جیب شان قرار دهند و کارهایشان را راحت تر انجام دهند. لباس کار سبک است و با استفاده از آن احساس سنگینی نمی کنید.

لباس کار خطر آسیب به بدن را به حداقل می رساند و از سلامت افراد در حین کار محافظت می کند. به این نکته توجه داشته باشید که لباس کار در سایزهای مختلف تولید می شود و شما باید سایز متناسب با خود را انتخاب کنید. اگر لباس بیش از حد کوچک یا بزرگ باشد، بر عملکرد افراد در محیط های کاری اثر می گذارد.

ماسک شیمیایی چیست؟

ماسک شیمیایی دستگاه تنفسی را پوشش می دهد و از ورود ذرات معلق و آسیب رسان به درون ریه ها جلوگیری می کند. همچنین، این ماسک در برابر بخارهای شیمیایی مقاوم است و خطر آسیب به ریه ها و ابتلا به بیماری های خطرناک از جمله سرطان ریه را به میزان زیادی کاهش می دهد. ماسک شیمیایی را می توان 7 تا 8 ساعت در طول روز استفاده کرد. این ماسک از پلاستیک ضد حساسیت ساخته شده است و استفاده از آن باعث بروز واکنش های آلرژیک نمی شود.

کفش ایمنی و لباس کار را از کجا بخریم؟

تا بدینجا تلاش کردیم اطلاعات کافی را در مورد کفش ایمنی در اختیار شما قرار دهیم. این کفش متناسب با آناتومی پا طراحی شده است و اجازه نمی دهد فشارهای مضاعف به کمر وارد شوند. همچنین، این کفش کفی منعطفی دارد و نیروهای وارد شده از سمت پا را به سطح زمین انتقال می دهد. این کفش الکتریسته ساکن تولید نمی کند و در برابر فشار و ضربه مقاوم است. اگر می خواهید برای خرید کفش ایمنی، لباس کار و ماسک شیمیایی اقدام کنید، می توانید به سایت فروشگاهی ماه ایمن mahimen.ir مراجعه کنید. تمامی محصولاتی که در این سایت وجود دارند کیفیت بالایی دارند و کارشناسان به شما کمک می کنند بهترین محصولات را انتخاب کنید.

rich_text    
Drag to rearrange sections
Rich Text Content
rich_text    

Page Comments