6 ابزار مهم و کاربردی برای ابزار پیش ساخته پلی یورتان

Drag to rearrange sections
Rich Text Content

 

می دانیم که برای انجام هر کاری، داشتن ابزارهای مخصوص بسیار مهم است. گچبری سقف یا دیوار و سایر بخش های یک ساختمان هم علاوه بر گچکار متبحر و با تجربه، نیازمند ابزارهای حرفه ای می باشد؛ چرا که در غیر این صورت ممکن است با وجود صرف وقت و انرژی زیاد گچکار، اجرای پروژه با مشکل مواجه شده و در نهایت از کیفیت قابل قبولی برخوردار نباشد.

بنابراین لازم است در اموری مثل گچکاری ساختمان که جزئیات کار به خوبی در معرض دید همگان قرار دارد، علاوه بر دقت بالا در انتخاب گچکار متخصص و با تجربه، ابزار و وسایل مورد نیاز هم به درستی انتخاب گردد.

همان طور که گفتیم گچکاری و گچبری سقف و قسمت های مختلف یک بنا، امری تخصصی بوده و گچکار برای ارائه بهترین خدمات در این زمینه، نیازمند ابزارهای لازم می باشد.بنابراین آشنایی با این ابزار ها از اهمیت بالایی برخوردار است که در ادامه به آن می پردازیم. ابتدا باید بدانیم که گچبری مدرن به سه شکل صورت می گیرد: طرح های سطحی و زمینه ای که در آن تمامی طرح ها علاوه بر نظم خاصی که دارند، به صورت تکه ای در  قسمت زیرین طرح دیگر قرار می گیرند.کاربرد آن بیشتر در تزئینات سقف و دیوارها و همچنین برای قاب های گچی آماده می باشد.

طرح های حاشیه ای نوع دیگری از اجرای گچبری مدرن برای گچبری سقف و یا محیط پیرامون راه پله و نقاط گوشه و کنار در مکان های مختلف می باشد. در این نوع گچبری، طرح ها به شکل منظم و یکپارچه می باشد.نکته ای که لازم است به آن اشاره کنیم، این است که در گچبری مدرن برای انجام تزئینات مختلف، از کناف و رابیتس استفاده می شود.رابیتس ورقه های فلزی به شکل دایره ای یا مربع و لوزی می باشد که در گچکاری سقف و یا سیمان کاری مورد استفاده قرار می گیرد.کناف هم صفحه روکش دار گچی می باشد که به دلیل سبک بودن و دیگر مزایا در بازسازی ساختمان ها کاربرد زیادی دارد.

انواع ابزار پیش ساخته پلی یورتان

 

در این مطلب قصد داریم شما را با انواع ابزار پیش ساخته پلی یورتان آشنا کنیم. در بخش اول دو مورد از این مدل ها را برای شما شرح دادبم، حال به مابقی انواع ابزار پیش ساخته پلی یورتان قیمت می پردازیم.

 

مهمترین ابزار های گچبری

اولین ابزاری که برای گچبری سقف و قسمت های دیگر یک ساختمان به آن نیاز دارید، ماله می باشد. هنگام خرید این ابزار به لبه های آن دقت نمایید و اطمینان حاصل کنید که تیز و برنده نباشد؛ چرا که ممکن است هنگام کار با آن، دستتان آسیب ببیند. انواع ماله در بازار وجود دارد که هر کدام دارای کاربردهای مختلفی می باشد.دسته ای به منظور لکه گیری و دسته ای دیگر برای گچکاری مورد استفاده قرار می گیرد.

ابزار مهم دیگر، استانبولی است که به ظرفی گفته می شود که مصالح مورد نیاز گچکار در آن مخلوط می گردد.توجه نمایید که پس از پایان کار، حتما استانبولی را بشویید چرا که پاک کردن مصالحی مثل سیمان از داخل آن بعد از گذشت چند روز، به سختی صورت می گیرد.

برای اینکه گچکار برای گچبری سقف و دیوار و بخش های دیگر یک ساختمان، بتواند به صورت ماهرانه یک اثر هنری خلق نماید، به دم بر نیازمند است. این ابزار مانند چاقو می باشد و البته فقط قسمت نوک آن تیز می باشد و کمک می کند تا گچ بریده شود.

 بومخوار هم به منظور تمیز نمودن زمینه بوم، مورد استفاده قرار می گیرد. برای ایجاد طرح های گل و برگ و حالت دهی و ترمیم در گچبری هم از ابزار نقالی استفاده می گردد. به منظور ایجاد طرح هایی مثل برگ و یا ایجاد شکل قاشقی در مکان های مختلف هم از قلم بوم گیر استفاده می گردد.

وردنگی هم از دیگر ابزار های کاربردی در گچبری سقف و سایر بخش ها می باشد که برای برش بخش هایی که گرته شده به گچبر کمک می کند تا قبل از هر اقدامی آن را خط کشی نماید.

  1. ابزار تخت و ابزار قاب سازی

یکی از محبوب ترین و پر مصرف ترین ابزار های پلی یورتان پیش ساخته، ابزار های تخت و قابسازی می باشد. ابزار تخت و قابسازی این امکان را دارد که در تنوع بسیاری بالایی تولید شود. در این نوع می توان انواع سبک های معماری را برای به وجود آوردن حواشی طرح دار سقفی، قاب بندی های گوناگون و کمربندهای دیواری و همین طور هزاره سازی ها و تونیک سازی ها استفاده کرد. وجود این موارد باعث شده است که این نوع ابزار پلی یورتان بسیار مورد توجه واقع شود.

البته ناگفته نماند که دلیل اصلی استفاده ی زیاد طراحان از ابزار های تخت و قاب سازی پلی یورتان پیش ساخته این است که این ابزار مقاومت بسیار بالایی در مقابل آسیب های ناشی از برخورد ها و ضربه ها دارد. علاوه بر این مورد وجود تنوع بالای این محصول موجب شده است که دست طراحان برای ایجاد هر طرح و مدلی باز باشد.

همچنین استفاده از این ابزار سرعت اجرای پروژه ها را بالاتر می برد و میزان کم آلودگی آن در حین اجرای طرح ها؛ موجب شده است که به یکی از بهترین و بی نظیر ترین و کاربردی ترین موارد برای بازسازی های جزئی دکوراسیون داخلی  تبدیل شود. اما بدانید از نصب ابزار پیش ساخته پلی یورتان روی دیوار یا سقف که کاربرد دارد.

 

از دیگر ویژگی های ابزار های قاب سازی پلی یورتان این است که در ابعاد مختلف برای هر محیطی قابلیت اجرا دارد. و همین طور به دلیل داشتن طرح های بسیار متنوع، دامنه طراحی را برای طراح بسیار گسترده کرده است. یکی از اصلی ترین دغدغه های طراحان انتخاب ابزاری مناسب برای محیط های کرو می باشد. بنابراین با در نظر گرفتن توانایی های مختلف ابزار پیش ساخته پلی یورتان مثل قابلیت خم پذیری، می تواند گزینه ی بسیار مناسب برای محیط های خمدار و کرو می باشد.

  1. سر ستون گرد و تخت

 

یکی دیگر از انواع ابزار پیش ساخته پلی یورتان، سر ستون ها می باشند. به کار گیری سرستون های کلاسیک در محیط های داخل ساختمان یا در فضاهای بیرونی، یکی از موارد جدا ناپذیر برای بیشتر طراحان می باشد. ابزار سر ستون پیش ساخته پلی یورتان با داشتن توانایی بعد و طرح بر روی ستون به آسانی توانسته است دغدغه ی قدیمی را بر طرف کند.

 استفاده از ستون های گچی به دلیل قابل دسترس بودن و آسیب دیدن بر اثر برخورد در بلند مدت، انتخاب مناسبی نمی باشند. به دلیل همین موارد برخی از طراحان را مجبور به استفاده از سنگ می کند. اما با توجه به اینکه استفاده از سنگ موجب می شود در ایجاد طرح های دلخواه محدودیت به وجود بیاید؛ و دیگر قابلیت رنگ آمیزی وجود نداشته باشد؛ طراحان از این ستون ها برای فضاهای داخلی استفاده نمی کنند.

با تولید ستون ها و سر ستون های پیش ساخته ی پلی یورتان، تمام این مشکلات و عیب ها برطرف شده اند؛ زیرا که این محصول توانسته است همه ی این معایب را پوشش دهد و با سبک ها و طرح های زیبایی که دارد؛ بهترین گزینه برای پروژه های لوکس طراحی دکوراسیون داخلی شود.

از دیگر ویژگی های این ابزار پیش ساخته پلی یورتان می توان به این موارد اشاره کرد: وزن کم و قابلیت حمل آسان، سرعت بالا در اجرا، توانایی تغییر در هر ارتفاعی، اجرای بی نقض و مقاومت بالا در برابر ضربه. همین موارد موجب شده است که این محصول به یکی از بی رغیب ترین و محبوب ترین ابزار پیش ساخته تبدیل کند.

راه‌های ارتباطی برای سفارش از دکارت استور

اتوبان صدر شرقی خیابان قلندری جنوبی کوچه دهم پلاک ۱ واحد ۸

شماره تماس  ۰۲۱-۲۲۶۴۵۰۸۴ ۰۲۱-۲۲۶۴۵۰۸۶ ۰۹۱۲-۵۱۹۰۹۸۲

 

منبع: ابزار پیش ساخته پلی یورتان اکو نیوز

rich_text    
Drag to rearrange sections
Rich Text Content
rich_text    

Page Comments