اندازه گیری دقیق ابعاد دریچه منهول

Drag to rearrange sections
Rich Text Content

چگونه اندازه یک دریچه منهول را اندازه گیری می کنیم ؟

بدون توضیحات گزاف و بیهوده باید بگوییم که اندازه دهانه منهول را با استفاده از قطر داخلی منهول و محل نصب اندازه گیری می کنند. اما در این مقاله سعی شده تا اطلاعات کاملتری جهت اندازه گیری دقیق دریچه منهول ارایه دهیم تا بتوانید به درستی دریچه منهول مناسب کاربری و منهول خود را انتخاب و خرید نمایید. پس با مطالعه مقاله به خود کمک کنید. مسئله اندازه گیری منهول یکی از اساسی ترین جنبه های انتخاب پوشش و دریچه منهول است - و با این حال اغلب بزرگترین منبع سوء تفاهم  اندازه دریچه منهول است. که بارها شاهد این بوده ایم که با یان نادرست ابعاد منهول و ارایه اطلاعات ناکافی ، دریچه های خریداری شده مناسب منهول نمی باشد. اما این مشکل به کارفرما مربوط خواهد شد. پس اگر می خواهید متحمل ضرر نشویدف تقاضا می گردد این مقاله را مرور کنید.

اغلب تصور می‌شود که اندازه دریچه منهول باید با ابعاد بیرونی آن اندازه‌گیری شود - این اشتباه است - اگرچه منطقی است و بیشتر در عمل  بدین صورت ابعاد منهول و یا برخی تجهیزات دیگر توسط مشتریان بدین گونه  انجام می‌شوند، اما این بهترین راه برای اندازه‌گیری درب منهول نیست. روکش‌های منهول بر اساس اندازه استانداردهای منهول ساخته و فروخته می‌شوند و نه اندازه خود روکش. این به این دلیل است که پوشش می تواند به طور ایمن روی بالای منهول قرار گیرد. ساده تر بگوییم که منهول ها در ابعاد استانداردی تولید می گردند و بر همین اساس نیز دریچه های منهول متناسب با آنها ساخته می شود. فرقی نمی کند که روکش مربع باشد یا گرد - همیشه اندازه دهانه اسمی است که باید اندازه گیری کنید. به عنوان مثال، یکی از دریچه های منهول دایره ای B125 ما در واقع 555 میلی متر قطر کلی دارد (از جمله قاب آن). اگرچه، برای قرار دادن دریچه ای با قطر 450 میلی متر طراحی شده است، بنابراین به عنوان دریچه منهول دایره ای 450 میلی متری B125 ذکر شده است. علیرغم اینکه ابعاد خارجی را باید همیشه در نظر داشته باشید، زیرا بسته به اینکه نیاز به خرید روکش منهول جدید یا جایگزین داشته باشید، می تواند بر نحوه و مکان نصب آن تأثیر بگذارد.

اندازه گیری قطر داخلی منهول :

برای اندازه گیری اندازه دهانه یا همان قطر داخلی منهول برای پوشش خود، باید اندازه گیری ها را از دیواره های داخلی منهول از یک طرف به طرف دیگر انجام دهید. اگر سوراخ مربع یا مستطیل است، باید هم عرض و هم ارتفاع را اندازه گیری کنید. همچنین باید عمق آجرکاری/آسفالتی که دریچه در آن قرار می گیرد را اندازه گیری کنید تا مطمئن شوید که دقیق ترین اندازه گیری ممکن را انجام می دهید. تمام اندازه گیری ها باید بر حسب میلی متر انجام شود. هنگامی که تمام اندازه‌گیری‌های خود را انجام دادید، به تمام آنچه که برای انتخاب دریچه منهول با اندازه مناسب برای کاربرد خود نیاز دارید، مسلح خواهید شد، زیرا همه دریچه های منهول به این روش اندازه‌گیری می‌شوند. هنگام اندازه گیری منهول، بالای دریچه منهول را اندازه نگیرید. عرض سوراخ داخلی یا دهانه محفظه را برای اندازه مناسب پوشش منهول اندازه گیری کنید.

دریچه منهول معمولاً در اندازه‌های 300 میلی‌متر در 300 میلی‌متر تا 1200 میلی‌متر در 1200 میلی‌متر، برای دریچه های مربع/مستطیل، و با قطرهای 450 میلی‌متر یا 600 میلی‌متر برای دریچه های دایره‌ای هستند. بسیار مهم است که اندازه دهانه دریچه منهول شما حداقل برابر با منهول باشد. اگر پوشش خیلی کوچک باشد، احتمالاً از کار می افتد (و احتمالاً در سوراخ می افتد). بزرگ در نظر گرفتن پوشش می تواند مشکلی نداشته باشد، اما اگر در قسمت زیرین آن تقویت کننده وجود داشته باشد، ممکن است با محفظه منهول برخورد کند و روکش به درستی جا نخورد. به این دلایل، تهیه دریچه منهول با اندازه مناسب برای اطمینان از بهترین تناسب ممکن، همیشه بهترین روش در نظر گرفته می شود.

دریچه های منهول پر کراربرد و پرفروش :

روکش و قاب منهول PP مربعی به گرد 300 میلی متری (درایو داخلی)

روکش و قاب منهول PP مربعی به گرد 300 میلی متری (درایو داخلی)

پوشش و قاب منهول گرد 3.5T PP 450mm

پوشش و قاب منهول گرد 3.5T PP 450MM

روکش منهول A15 600 x 600 میلی متر

روکش منهول A15 600 X 600 میلی متر

پوشش و قاب منهول آهنی داکتیل B125 450 میلی متری

پوشش و قاب منهول آهنی داکتیل B125 450 میلی متری

روکش منهول D400 600 x 600mm

روکش منهول D400 600 X 600MM

پوشش و قاب منهول آهنی داکتیل D400 675 x 675 میلی متر

پوشش و قاب منهول آهنی داکتیل D400 675 X 675 میلی متر

جهت کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با دریچه منهول به وب سایت پایپ گستر مراجعه نمایید و یا از طریق تماس با مشاوران شرکت می توانید ابعاد دقیق دریچه منهول مورد نیاز خود را استعلام نمایید. به دانش و تخصص این عزیزان تکیه نمایید. 

rich_text    
Drag to rearrange sections
Rich Text Content
rich_text    

Page Comments