مخزن فایبرگلاس

Drag to rearrange sections
Rich Text Content

مخزن فایبرگلاس و ذخیره سود سوزآور :

در این مقاله قصد داریم تا برای شما تبیین کنیم که آیا استفاده از مخزن فایبرگلاس برای سیو خورنده از قبیل سود سوزآور گزینه ای مناسب به شمار می رود یا نه ؟؟ فایبرگلاس متریالی است که از مواد رزینی به همراه الیفا شیشه ای فراوری شده است و قطعا توانایی ذخیره سازی سیالات خورنده تا دما و فشار معین را دارد. غلظت سیال نیز در تعیین نوع مخزن فایبرگلاس تاثیرگذار خواهد بود. سود سوز آور ممکن است در ساخت حشره کش ها و ... استفاده گردد. در ادامه به بررسی مزیتهای مخزن فایبرگلاس برای نگهداری مواد شیمیایی سوسک کش می پردازیم. یک برداشت کلیدی از این مقاله هنگامی آشکار می شود که استفاده کنندگان از نقاط قوت مخزن فایبرگلاس ، به ویژه چرخه های عمر طولانی استفاده می کنند ، که به موجب آن می توان درجه مقرون به صرفه بودن مخزن فایبرگلاس را درک کرد. یکی دیگر از موارد مهم مربوط به افزایش طراحی پیچیده از طریق یکپارچه سازی مخزن فایبرگلاس است. ساختار پذیری مواد فایبرگلاس شرکت سازآب قابلیت رابط با عناصر طراحی یا زیرساخت های موجود را فراهم می کند. این نکته همچنین بر انعطاف پذیری طراحی به عنوان ویژگی اصلی فایبر گلاس به طور کلی تأکید می کند. این مسئله که متریال فایبرگلاس یک ماده ذخیره سازی خورنده عالی است و مزایای زیادی به کاربران نهایی منتقل می شود ، چیز جدیدی نیست. بسیاری از محققان و متخصصان صنعت به طور یکپارچه استدلال می کنند که فایبرگلاس یک مصالح ساختمانی برتر است وقتی که مجموعه سبد مزایای آن را در نظر بگیریم. مزایای کلیدی مخزن فایبرگلاس مربوط به این موضوع عبارتند از: وزن سبک ، نسبت استحکام به وزن بالا ، مقاومت در برابر خوردگی از طریق موانع یا آسترهای قابل تنظیم خوردگی ، سهولت تعمیر ، عدم واکنش ، کاهش هزینه های نگهداری ، دوام ، قابلیت ساخت و هزینه -اثربخشی. شرکت سازآب قابلیت های طراحی مخزن فایبرگلاس تک منبع را با بیش از 50 سال تجربه در فایبر گلاس ارائه می دهد. محصولات ما مورد احترام بسیاری از صنایع غذایی ، شیمیایی ، داروی و ... است زیرا ما نحوه اجرا و تحویل مخازن فایبرگلاس سفارشی را درک می کنیم. مخازن و شناورهای ما در طیف وسیعی از برنامه ها به کار گرفته می شوند. ما مخازن افقی ، مخازن عمودی ، مخازن ذخیره مواد شیمیایی ، مخازن شیمیایی و همچنین تانکرهای حمل و نقل را با بالاترین کیفیت که برگرفته از دانش مهندسین و تجربه تکنسین های ما می باشد ، ارائه می دهیم. ما قطرهای استاندارد مخازن فایبرگلاس تا 14 فوت ( 4 متر ) را با قطرهای سفارشی موجود ، مواد استاندارد یا فرمول های سفارشی ارائه می دهیم. هنگام طراحی مخزن فایبرگلاس مقاوم در برابر خوردگی برای سود سوزآور ، اسید کلریدریک ، اسید سولفوریک یا هر ماده خورنده دیگر ، سد و مهار خوردگی بسیار مهم خواهد بود. سد خوردگی معمولاً با روکش غنی از رزین یا سد خوردگی ساخته می شود و پس از آن یک دیوار ساختاری غنی از شیشه ایجاد می شود. سد خوردگی یک جزء از کل برنامه ورقه ورقه است. این یک لایه مهم است که باید به درستی طراحی شود تا از اثربخشی ، ایمنی و عملکرد محصول فایبرگلاس شما اطمینان حاصل شود.

کاربرد مخازن ذخیره سازی  فایبرگلاس ( FRP ) :

مخازن ذخیره سازی فایبرگلاس ( FRP ) مخازن پلاستیکی تقویت شده با فایبرگلاس هستند که در کاربردهای مختلف قابل استفاده هستند. روش پوشش FRP روی سطح بیرونی آن انجام می شود که یک رزین اپوکسی با عملکرد بالا با آستر یک تکه بدون درز پلی اتن (PE) یا ABS است. این مواد فایبرگلاس یا همان FRP به عنوان محافظ دو لایه عمل می کند که به ایجاد مقاومت در برابر خوردگی در مخزن فایبرگلاس کمک می کند. این مخازن ذخیره سازی فایبرگلاس دارای اندازه های مختلف از کوچک تا بزرگ هستند. مخازن FRP معمولاً دمای عملیاتی خود را از 1 تا 49 درجه سانتیگراد (34 تا 120 درجه فارنهایت) دارند.

مزایای مخزن فایبرگلاس :

بیایید نگاهی به مزایای استفاده از مخزن فایبرگلاس ( FRP  ) به عنوان بخشی از محصول در مخزن ذخیره سازی بیندازیم:

1-مخزن فایبرگلاس به عنوان یک ماده مقاوم در برابر خوردگی عمل می کند:

مخازن فایبرگلاس دارای توانایی بالایی در برابر خوردگی هستند. همچنین این مخازن نه تنها در برابر شرایط جوی و دما، در برابر انواع مواد شیمیایی مورد استفاده در صنایع نیز مقاوم هستند.

2-این دسته از مخازن استحکام در برابر زنگ زدگی را فراهم می کند:

پوسته مخزن FRP از رزین اپوکسی ساخته شده است که به عنوان یک ضد زنگ نیز عمل می کند.

 

3-مخزن فایبرگلاس از نظر وزن بسیار سبک است :

وزن مخازن پلاستیکی تقویت شده با فایبر گلاس در مقایسه با مخازن فولاد ضد زنگ 3 برابر سبک تر است. این یک مزیت بزرگ از نظر جابجایی آسان، هزینه حمل و نقل و غیره است.

4-قابلیت طراحی سفارشی ( شخصی سازی ) :

معمولا استانداردها و پارامترهای جهانی برای اندازه و ساختار این مخازن وجود دارد. اما، آنها را می توان تا حد زیادی مطابق با الزامات سفارشی کاربران و مشتریان طراحی کرد.

5- استحکام و دوام بالا :

در مقایسه با مخازن فلزی  یا مواد دیگر، مخازن فایبرگلاس می توانند فشار بالا را تحمل کنند.

6- مخزن فایبرگلاس مقرون به صرفه است :

مخازن ساخته شده از FRP مقرون به صرفه هستند. این عامل به عنوان یکی از مهمترین عوامل موفقیت بالای این مخازن فایبرگلاس محسوب می شود .

جهت کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت سازآب مراجعه نمایید.

شماره تلفن تماس با کارشناسان شرکت سازآب : 02188571656

rich_text    
Drag to rearrange sections
Rich Text Content
rich_text    

Page Comments