مفهوم تبلیغات چیست؟

Drag to rearrange sections
Rich Text Content

 

تبلیغات روشی است که به وسیله آن نوعی محصول یا خدمتی را به گروهی از مردم معرفی می کنیم و سپس میزان فروش و درآمد خود را افزایش می دهیم.

تبلیغات و دیجیتال مارکتینگ حوزه ای بی انتها است و هر چه در مورد آن اطلاعات کسب کنیم، باز هم کم است. با داشتن بیشترین اطلاعات و آگاهی در این حوزه، طبیعتا در کسب و کار خود موفق تر عمل خواهید کرد. تبلیغات با تاثیر گذاشتن بر ذهن و روان افراد، سبب ماندگاری در ذهن ها و افزایش فروش خواهد شد.

برای انجام تبلیغات، روش ها و ابزارهای مختلفی وجود دارد که کسب و کارها با توجه به نوع فعالیت و بودجه ای که دارند، یکی از روش های تبلیغاتی را انتخاب می کنند. در حال حاضر روش های تبلیغات اینترنتی ارزان ترین روش تبلیغات می باشد که بازدهی خوبی هم دارد.

تبلیغات گسترده چیست؟

تبلیغات گسترده یکی از انواع روش های تبلیغات می باشد که طی آن کارفرما با یک شرکت قرارداد بسته و شرکت، تبلیغات کارفرما را در سایت ها و شبکه های مجازی زیادی منتشر می کند. ساز و کار تبلیغات گسترده روی تبلیغات اینترنتی می باشد. در واقع کسب و کارها برای تبلیغات اینترنتی خود باید سایت ها و شبکه های مجازی گوناگونی را پیدا کنند و تبلیغات خود را به آن ها بسپارند. برای این کار لازم است تا به صورت مجزا با هر سایت یا شبکه ای وارد مذاکره شده و تبلیغات خود را به آن ها بسپارند. در این میان شرکت های تبلیغاتی مانند تیم هشت اقدام به تبلیغات گسترده برای این کسب و کارها می کنند. در بخش بعدی، در مورد ساز و کار تبلیغات گسترده توضیحات کاملی داده ایم.

gt1.jpg

روش کار تبلیغات گسترده چگونه است؟

شما اگر قصد انجام تبلیغات اینترنتی دارید، در حالت عادی به شبکه ها، کانال ها و سایت های پر بازدید سر می زنید و برای تبلیغات با آن ها وارد مذاکره می شوید. انجام این کار وقت و هزینه زیادی را از شما می گیرد و در نهایت ممکن است به نتیجه مطلوب نرسید. اما در نوع تبلیغات گسترده، شما فقط با یک شرکت مذاکره کرده و مبلغی را بابت خدمات پرداخت می کنید. سپس تبلیغات شما به صورت انبوه در صفحات مختلفی منتشر خواهد شد.

ضمن این که هزینه کمتری نسبت به روش جداگانه تبلیغات پرداخت خواهید کرد. بنابراین با استفاده از روش تبلیغات گسترده، در زمان و هزینه شما صرفه جویی زیادی خواهد شد.

در این روش، تیم هشت با استفاده از تخصص و مهارت لازم در حوزه تبلیغات، شبکه ها و سایت های مختلف را برای انجام تبلیغات شناسایی کرده و با آن ها وارد مذاکره می شود.

 سپس آن ها را بر اساس موضوع لیست کرده تا در مواقع لزوم، به راحتی به آن ها دسترسی داشته باشد. افرادی که قصد تبلیغات اینترنتی دارند، به تیم هشت مراجعه می کنند.

 تیم هشت با بررسی خدمات و محصولات شما، سایت، کانال و پیج مرتبط با کسب و کار شما را پیدا کرده و اقدام به تبلیغات به صورت گسترده می کند. در صورتی که تیم هشت سفارشات زیادی به صورت مکرر به منبع مورد نظر برای تبلیغات بدهد، طبعا منبع تبلیغاتی هزینه های کمتری از تیم تبلیغاتی ما دریافت می کند. در نتیجه شما نیز در تبلیغات گسترده هزینه کمتری را نسبت به روش مجزا پرداخت می کنید.

در این صورت در زمان و هزینه شما صرفه جویی زیادی خواهد شد. البته باید گفت که برای تبلیغات گسترده نیز روش ها و پلتفرم های مختلفی وجود دارد که در ادامه آن ها را بیان خواهیم کرد.

انواع پست ها در تبلیغات گسترده

یکی از نکات مهم که در نتایج تبلیغات تاثیر فراوان دارد، نوع پستی است که انتخاب می کنید. بعد از این که بنر یا ریپ شما برای تبلیغات آماده شد، باید انتخاب کنید که از کدام روش برای تبلیغات گسترده قصد استفاده دارید.

 مدت زمان اجرا و هزینه های پست ها با یکدیگر متقاوت می باشند. این نوع تبلیغات معمولا برای تلگرام کاربرد دارد. در زیر به معرفی انواع پست ها در تبلیغات گسترده پرداخته ایم:

پست آخر

یکی از بهترین روش های تبلیغات گسترده، تبلیغات پست آخر می باشد که طی آن بنر تبلیغاتی معمولا در انتهای شب که فعالیت کانال ها متوقف شده است، بارگذاری می گردد.

 تعداد بازدید این نوع تبلیغات نسبت به سایر روش ها بیشتر است، پس هزینه بیشتری نیز دارد. البته موارد زیادی در میزان بازدید پست مانند جذاب بودن محتوا و مرتبط بودن با کانال تاثیر دارند.

پست ویژه

در این روش، ادمین کانال جایگاه تبلیغ شما را به طور مثال در پنجمین پست ثابت نگه می دارد. به طور مثال بعد از تبلیغ شما، فقط 5 پست بارگذاری می شود.

 در این صورت تقریبا می توان گفت که پست شما در بین پست های آخر قرار دارد و مخاطب به راحتی می تواند آن را ببیند.

 با این حال پست های انتهایی درجه پایین تری دارند تا پست تبلیغاتی شما بیشتر دیده شود. در صورتی که پست های بیشتری بعد از پست شما بارگذاری شد، ادمین باید جایگاه پست شما را تغییر دهد. بررسی جایگاه پست توسط شرکت تبلیغاتی انجام می گیرد.

این که پست شما در چه جایگاهی قرار بگیرد و چه میزان در آن جایگاه بماند، هزینه نهایی را تعیین می کند.

پست آزاد

این نوع تبلیغات در هر زمان و در هر قسمت از کانال بارگذاری می شود و قوانین خاصی برای آن وجود ندارد. یعنی ادمین می تواند در هر زمانی پست شما را بارگذاری کرده و بعد از آن نیز پست های دیگری قرار دهد. بازخورد این نوع تبلیغات نسبت به روش های دیگر کمتر است که طبعا باید هزینه های آن نیز کمتر باشد.

gt2.jpg

تبلیغات در بسترهای مختلف اینترنت

از روش های مختلفی در اینترنت می توانیم تبلیغات خود را انجام دهیم. امروزه برنامه های مختلف زیادی روی موبایل ها وجود دارند که بسترهای مناسبی برای تبلیغات اینترنتی هستند.

اما بهترین پلتفرم ها برای تبلیغات اینترنتی آن هایی هستند که بیشترین استفاده را توسط کاربران دارند. بهترین بسترهای تبلیغات اینترنتی می توان به اینستاگرام، تلگرام و وب سایت های پر بازدید اشاره کرد.

rich_text    
Drag to rearrange sections
Rich Text Content
rich_text    

Page Comments