Facebook Gizli Profil Görme

Drag to rearrange sections
Rich Text Content
Facebook gizlilik konusunda üst düzey teknolojiyi ve politikayı kullanmaktadır. Facebook gizli profil görmek için herhangi bir hile vb. işlemler bu konuda çözüm sağlamamaktadır. Geçmiş yıllarda Facebook üzerindeki açıktan faydalanan kullanıcılar gizli profilleri kolaylıkla görüntüleyebiliyor ve gizli arkadaş listelerine erişebiliyordu. Şu an ise Facebook bunun önüne geçerek daha sağlam güvenlik önemleri aldı.
Eğer bu duruma bir dur demeseydi Facebook belki şu an bu kadar popüler bir sosyal ağ olamayacaktı. Çünkü herkesin en önem verdiği konu gizliliktir. Bunu sağlayamayan platformlar bir süre sonra elde ettiği kitleyi kaybetmektedir. Facebook ise bu konudaki ar-ge çalışmalarını hızlandırdı ve Facebook gizli profil görme veya Facebook gizli arkadaş listesini görme yöntemlerini tamamen engelledi.
Tamamen engelledi demedik ama! Çünkü teknoloji hızlıca gelişiyor. Facebook ne kadar güvenlik önemleri alsa da web yazılımları da o derece yeni teknolojilerle kavuşuyor. Durum bu yönde olduğu için bazı web projeleri Facebook gizli profil görme üzerine sistemler geliştirdi. Bu sistem tamamen önbellek üzerine çalışan ve herhangi bir hack durumu olmayan sistemlerdir.
Yani bir Facebook hesabını ele geçirip ilgili hesabı görüntülemiyor. Sadece hesabın herkese açık olduğu versiyonu kendi sunucularında saklıyor. O gizli hesabı görüntülemek isteyen kullanıcı ise geçmiş zamanda alınan bu datayı sunucudan geri çağırıyor. İlginç gelebilir fakat böyle bir teknolojiye de tanışıyoruz artık. Çünkü günümüz 2021. Kullanılması yasal mı diye sorarsanız, Facebook gizli profil görme uygulamaları ve web projelerinin tamamı bize göre yasal değil.
Sonuçta bu datayı kullanıcıdan izin alınarak saklanmıyor. Tamamen kendi keyfi iradeleriyle bu eylemi sürdürüyorlar. Bunun önüne geçebilmek ise biraz zor gibi. Çünkü birçok kullanıcı gizli profillerinin burada saklı olduğunu bilmiyor ve bundan habersizler. Facebook gizli profil görme uygulamalarının bazı projeleri ise tamamen kullanıcıyı aldatmak üzere kurulu.
Kullanıcı uygulamaları kullanmak isterken Facebook hesabıyla giriş yapılması isteniyor ve bunun üzerine kullanıcı ilgili alana giriş sağladığı an tüm şifreler ve bilgiler direkt olarak art niyetli kullanıcıların eline geçmiş oluyor. Yani gizli profil görme uğruna kendi hesabını kaybetmiş oluyor. İşin bi de bu boyutu bulunmaktadır. Yani her sisteme güvenmemek gerekir.
rich_text    
Drag to rearrange sections
Rich Text Content
rich_text    

Page Comments

No Comments

Add a New Comment:

You must be logged in to make comments on this page.